iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

18-latek kierował samochodem, choć jeszcze nie zdał egzaminu na prawo jazdy

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Kilka dni temu, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego BMW. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nastolatek tłumaczył policjantom, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy kilka dni temu na terenie miasta zatrzymali kierowcę BMW. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ póki co, jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

Wobec nastolatka, za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do ostrowskiego sądu.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

- Kierowco! Za jazdę samochodem bez uprawnień nie dostaniesz już mandatu - przypominają ostrowscy policjanci. - Musimy mieć świadomość, że w związku ze zmianami w Kodeksie wykroczeń, każdy kto wsiada za kierownicę pojazdu mechanicznego, a nie posiada do tego uprawnień, w momencie zatrzymania przez policjantów musi się liczyć z zakazem kierowania pojazdami. Funkcjonariusz w takiej sytuacji nie wystawi już mandatu karnego. Za złamanie późniejszego zakazu grozi natomiast pięć lat więzienia.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również