iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

140 nowych laptopów dla uczniów

2021-01-15 12:01:00
Sprzęt kosztował 536 tys. zł, z czego 456 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych w ramach realizacji projektu "Kształcenie zawodowe młodzieży Powiatu Ostrowskiego w trybie zdalnym – jako metoda zapobiegania/łagodzenia skutków epidemii COVID-19" wygospodarowanych przez Urząd Marszałkowski. Laptopy trafiły zaś do uczniów szkół technicznych prowadzonych przez samorząd powiatowy.

- Zapewnienie sprzętu wciąż pozostawało problemem dla nas i naszych szkół.  Moi współpracownicy starali się pozyskać zewnętrzne środki na ten cel. Tym razem pojawiła się szansa z projektu dedykowanego szkołom technicznym. Cieszą się, że ta dosłowna góra laptopów trafi do uczniów - przyznaje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

To kolejna partia sprzętu pozyskana przez powiat. W maju z funduszy rządowych udało się zakupić 28 komputerów. Tym razem laptopy trafiły do Zespołu Szkół Technicznych (30 zestawów), Zespołu Szkół Ekonomicznych (30 zestawów), Zespołu Szkół Usługowych (25 zestawów), Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych (20 zestawów), Zespołu Szkól Budowlanych (20 zestawów) oraz ZSP CKU Przygodzice (15 zestawów). 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni z tego wsparcia, bo oprócz tego, że mamy nauczanie zdalne, to w szkołach technicznych rozpoczęła się właśnie sesja egzaminacyjna w przedmiotach zawodowych. Wbrew nazwie, że są to egzaminy praktyczne potrzebujemy sporo sprzętu komputerowego gdyż niemal każde wykonywane przez naszych uczniów zadanie dotyczy symulacji, przygotowania projektów. Ponadto w firmach następuję dość szybka wymiana sprzętu komputerowego. Ten nowy sprzęt pozwoli naszym uczniom nadążać za tym, co dzieje się na rynku pracy – nie ukrywa Magdalena Wojtasz, dyrektor ZST.Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK