iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

127 projektów, głosowanie w listopadzie

127 pomysłów na Ostrów Wielkopolski. Spośród tylu projektów ostrowianie będą wybierać te, które zostaną zrealizowane w 2023 rok. Wylosowano numery dla każdego z nich. Głosowanie już w listopadzie.

- Ostrowski Budżet Obywatelski to wyjątkowe narzędzie partycypacji społecznej. Realizujemy go już ósmy rok i dobrze wiemy, że OBO to czas emocji, wzruszeń, a nawet irytacji, bo nie każde z zadań może wygrać. Dziękuję jednak wszystkim, którzy zgłaszają swoje pomysły do OBO i aktywnie włączają się w zmienianie naszego miasta na lepsze. Dziękuję również Marysi za pomoc w tegorocznym losowaniu numerów zadań - podkreśla Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Przez osiem lat Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono na pomysły ostrowian 8 mln złotych. To 79 zwycięskich projektów, które wybieraliście spośród 990 pomysłów, a w głosowaniu wzięło udział łącznie 100 tysięcy osób i oddano 250 tysięcy głosów.

 

Uroczyste losowanie numerów dla poszczególnych zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego odbyło się w piątek, 21 października, w sali Centrum Aktywności Lokalnej.

127 wniosków, spośród 159 zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, po dokładnej weryfikacji i analizie, zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu procedury, czyli głosowania w ramach VIII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zadania zostaną zrealizowane zadecyduje liczba głosów oddanych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na poszczególne projekty.

 

- Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną inicjatywą, aby rozwijać nasze piękne miasto. Pomysły mieszkańców z roku na rok są coraz bardziej zaskakujące i nowatorskie. Jestem pełna podziwu dla kreatywności ostrowian. Trzymamy kciuki za wszystkie złożone zadania. Teraz nadchodzi czas promocji pomysłów i głosowania - dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

 

Mieszkańcy będą głosować na zadania w kategorii:

  • zadania rewitalizacyjne mając do wyboru 27 projektów. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.
  • zadania edukacyjne mając do wyboru 23 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.
  • zadania ogólnomiejskie duże mając do wyboru 33 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 2 zadań.
  • zadania ogólnomiejskie małe mając do wyboru 44 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

 

Głosowanie rozpoczyna się już 1 listopada i trwać będzie do 30 listopada. Głosować będzie można przez Internet i tradycyjnie – wrzucić swój głos do urny. Karty do głosowania będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej. Wypełniając kartę do głosowania mieszkaniec będzie mógł wskazać maksymalnie:

  • jedno zadanie ogólnomiejskie duże,
  • jedno zadanie ogólnomiejskie małe,
  • jedno zadanie edukacyjne,
  • jedno zadanie rewitalizacyjne.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również