iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

100. urodziny mieszkanki Moszczanki

2021-04-16 09:04:00
Agnieszka Gulcz z Moszczanki, urodziła się 14 kwietnia 1921 roku w Pogrzybowie. Swe 100. urodziny, ze względu na pandemię, zacna jubilatka obchodziła w skromnym gronie najbliższej rodziny w Centrum Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu.

Zaś w imieniu władz samorządowych życzenia na ręce jubilatki przekazał Andrzej Matyba, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków oraz kierownik tamtejszego Urzędu Stanu Cywilnego - Katarzyna Spiżak. Do powinszowań dołączył się także personel oraz dyrekcja placówki, w której obecnie przebywa stulatka.

Pani Agnieszka wraz z mężem Tadeuszem, wychowała cztery córki – Kazimierę, Teresę, Paulinę i Dobrochnę oraz dwóch synów – Stanisława i Jerzego. W latach 50. ubiegłego wieku, z sześciorgiem dzieci przeprowadzili się z Pogrzybowa do Raszkowa, gdzie zamieszkali u rodziny Gruszczyńskich. Ostatecznie osiedlili się w Moszczance, gdzie wybudowali dom.

- Zawsze uśmiechnięta, pogodna i otwarta na drugiego człowieka Pani Agnieszka, zasłużyła sobie na szacunek oraz uznanie rodziny i bliskich osób. Doczekała się 13 wnucząt i 23 prawnucząt. Jako  99–latka z pomocą lekarzy ze szpitala jednoimiennego w Poznaniu wygrała ciężką walkę z koronawirusem - podkreślają znajomi.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK