iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

100-lecie druhów z Chojnika

Zdjęcie: Mirosław Piec/sosnie.pl

Strażacy z Chojnika świętowali jubileusz 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Święto strażaków rozpoczęto od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Chojniku, koncelebrowaną przez ks. proboszcza Marka Jasianka oraz ks. kononika Krzysztofa Guziałka.

Jubileusz był doskonałą okazją, aby uhonorować medalami wszystkich zasłużonych dla jednostki OSP w  Chojniku medalami „Za zasługi dla pożarnictwa”. Dodatkowo z okazji 100-lecia zostały uroczyście wręczone pierwsze decyzje przyznające świadczenia ratownicze dla strażaków w formie dodatku do emerytury w wysokości 200 zł z terenu gminy Sośnie.

Wręczenie decyzji związane jest z wejściem w życie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, która weszła w życie 1 stycznia tego roku. Regulacja wprowadza m.in. świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (mężczyźni) i 20 lat (kobiety) brali czynny udział w akcjach ratowniczych.

Obchody 100-lecia OSP Chojnik zakończył przepiękny i bardzo wzruszający występ dzieci uczniów z Zespołu Szkół w Pawłowie.  Po części oficjalnej odbył się wspólny poczęstunek na Sali wiejskiej w Chojniku.

- Wszystkim Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojniku gratuluję jubileuszu i życzę dużo siły, wytrwałości i szczęśliwych powrotów z akcji. Aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania – mówił wójt gminy, Sośnie Stanisław Budzik.

Źródło: sosnie.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI