Z powiatu

10 tys. zł mandatu za dwa drifty dla 18-latka z powiatu ostrowskiego

10 tys. zł mandatu za dwa drifty dla 18-latka z powiatu ostrowskiego

Pod koniec kwietnia do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wpłynęły materiały dotyczące dwóch wykroczeń polegających na celowym wprowadzeniu pojazdu w poślizg. Do zdarzeń doszło 29 marca oraz 11 kwietnia przy ul. Kaliskiej w tej miejscowości.

 

- W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierującym pojazdem marki BMW był 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykonując niebezpieczne manewry na drodze publicznej - wskazują mundurowi.

Za popełnione wykroczenia kierujący został dwukrotnie ukarany mandatami karnymi w wysokości po 5 tys. zł każdy. Ponadto wobec 18-latka sporządzono dwa wnioski o ukaranie do sądu w związku z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień.


Źródło: KPP Ostrzeszów



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy