iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

"Woda nie dociera do mieszkań na drugim piętrze"

Kłopot z ciśnieniem wody w kranach w niektórych domostwach.

Kiedy za oknem skwar i ponad 30 st. C w cieniu a taka pogoda utrzymuje się przez dłuższy czas, to wówczas priorytetem staje się dostęp do bieżącej wody. Tymczasem w godzinach wieczornych mieszkańcy ulicy Osadniczej, Kujawskiej i Szczecińskiej w Ostrowie Wlkp., mają zmagać się z problemem braku wody bądź ze zbyt niskim jej ciśnieniem w sieci, na co wskazuje jedna z miejskich radnych.

 

- Jak się okazuje problem z dostarczaniem wody nie dotyczy wyłącznie mieszkańców osiedla Wenecja, a rozpoczął się już w okolicach maja – głównie w budynkach wielolokalowych, ale ciśnienie wody w niektórych domach jednorodzinnych także pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy jednej z ulic zmierzyli, że w sezonie letnim w godzinach od 20 do 23 ciśnienie wody spada nawet o połowę i nie dochodzi do lokali położonych na drugim piętrze - zwraca uwagę ostrowska radna, Milena Kowalska.

 

Spółka WODKAN w Ostrowie Wlkp. przyznaje, że trafiły do nich w tej sprawie monity ze strony m.in. mieszkańców osiedla wielorodzinnego przy ul. Osadniczej i nie pozostały one bez reakcji.

 

- W dniu 23 czerwca br. na przyłączu wodociągowym zamontowano rejestrator ciśnienia za wodomierzem głównym zabudowanym w komorze. Pomiar ciśnienia wody był rejestrowany w dniach od 23 do 28 czerwca br. Po demontażu urządzenia rejestrującego parametry hydrauliczne wody stwierdzamy, iż ciśnienie za wodomierzem głównym jest normatywne zgodne z ogólnymi warunkami umowy o zapatrzenie w wodę lub odprowadzenie ścieków obowiązującymi w WODKAN - wyjaśnia Marek Karolczak, prezes PWiK w Ostrowie Wlkp.

 

Jednocześnie dodaje, że minimalne ciśnienie wody w sieci odnotowane podczas pomiaru wyniosło 3,4 bar a średnie kształtowało się na poziomie 4,1 bar, które w jego opinii są do zaakceptowania. Nieprawidłowości w tym względzie miano także nie wykryć w rejonie ulicy Kujawskiej i Szczecińskiej. 

 

Prezes natomiast zaleca przeprowadzenie innych prac, ale to już przez samych mieszkańców.

 

- Należytej, systematycznej konserwacji wszystkich zamontowanych filtrów oraz zaworów antyskażeniowych na wewnętrznej instalacji wodociągowej, które skutecznie mogą uniemożliwić uzyskanie normatywnego ciśnienia wody w przedmiotowej instalacji wewnętrznej - radzi Marek Karolczak. 

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI