iOstrowWlkp.pl reklamy
Samorząd

"Spaliny w stronę Kalisza odprowadzamy", a wszystko w ramach AKO

2020-03-02 12:03:00
Dość nieoczekiwany obrót przybrała dyskusja, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, na temat powierzenia spółce OTBS zadania własnego Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Temat miał dotyczyć budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego. A tymczasem rozwinął się dość mocno i zahaczył m.in. o Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, smog i spaliny. Dzięki wypowiedzi radnego Mariana Herwicha mieszkańcy Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej mogli dowiedzieć się, w którym  kierunku wieją wiatry...

- Większość wiatrów idzie - mówiąc kolokwialnie - w stronę Kalisza. W ramach Aglomeracji podjęliśmy wówczas słuszną decyzję, że spaliny w stronę Kalisza odprowadzamy ...i ścieki - podpowiadają mi - też - oświadczył podczas sesji ostrowski rajca. - Ale mówiąc poważnie, gdzie jest OZC, gdzie jest komin OZC-u, a gdzie są dopiero pierwsze zabudowania w Czekanowie? Jest to jedna z budowli, która jeśli chodzi o spaliny postawiona jest wzorowo, biorąc pod uwagę większość kierunku wiatru - stwierdził M. Herwich.

 

 


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK