iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ważne sprawy

"SMS od kuriera" to może być próba oszustwa

2020-11-27 12:39:07

Rozpoczął się okres przedświątecznej gorączki zakupów w Internecie. Przypominamy, że oszuści często próbują wykorzystać nasz pośpiech i roztargnienie. W ostatnim czasie podszywają się pod firmy kurierskie. Dlatego pamiętajcie, SMS z prośbą o dopłatę drobnej kwoty do zamówionej przesyłki, może być próbą wyłudzenia naszych danych potrzebnych do logowania w banku.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd swoje ofiary. W ostatnim czasie przestępcy podszywają się również pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacjami o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska - w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku, bądź operatora płatności elektronicznych, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta, takie jak login oraz hasło i tym samym umożliwia przechwycenie tych informacji oszustom. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

 

Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosił się 37-letni mężczyzna, który otrzymał od „kuriera” SMS z prośbą o dopłatę do zamówionej wcześniej paczki. Z treści wiadomości wynikało, że dopłata podyktowana była przekroczeniem gabarytów przesyłki. Do wiadomości załączony był link, który przekierował 37-latka na stronę „banku”. Mężczyzna nie domyślił się, że jest to próba oszustwa. Zalogował się i wykonał przelew. Kiedy zorientował się, że z jego konta zniknęły wszystkie pieniądze, powiadomił policję.

 

Apel policji!

Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą zgromadzonych na koncie oszczędności. Pamiętajmy, również że oszuści przygotowują strony, które są łudząco podobne do stron internetowych banków lub operatorów płatności elektronicznych. Dlatego logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzajmy adres strony ręcznie. Nigdy nie korzystajmy z przesłanych linków.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl