iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

"Sala sesyjna imienia zgody i rozsądku..."?

Jakie imię będzie nosiła sala sesyjna w Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim? Wciąż nie wiadomo...

Radni Koalicji Obywatelskiej wyszli z propozycją, jako pierwsi. Ich pomysłem było upamiętnienie tragicznego zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Nie była to jednak propozycja, która zyskała uznanie większości. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, zwróciła uwagę, że w tej kwestii bardziej stosowne byłoby umieszczenie tablicy pamiątkowej w ramach obchodów 30-lecia samorządu.

 

W przestrzeni publicznej padały więc kolejne propozycje, m.in. zamordowanego przez hitlerowców Stanisława Musielaka, burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1920 - 1929.

 

Ostatnio pojawił się także zupełnie inny pomysł, niezwiązany z konkretną osobowością. - Czy niemal wszystkie place, budynki i miejsca użyteczności społecznej wymagają objęcia patronatem takiej, czy innej persony? - pyta Rafał Wójcik, radny Osiedla nr 1 Śródmieście. - Czy patron jest niezmiernie szybko niezbędny? Może warto poczekać z wyborem godnego patrona zasłużonego dla miasta czy też regionu, jak wybierać w trybie pilnym patrona znanego w kraju i za granicą, lecz totalnie niezwiązanego z naszym miastem?

R. Wójcik wysuwa swoją propozycję: Sala sesyjna imienia zgody i rozsądku ponad podziałami dla dobra mieszkańców miasta...

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI