iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Nowe Skalmierzyce

"Radosne nutki" za nami

2019-05-07 11:05:00

Zdjęcie: Dariusz Smułka
Myślą przewodnią Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Radosne nutki”, którego XVIII edycja odbyła się 25 kwietnia w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach, jest sentencja Arystotelesa: muzyka otwiera serca i łagodzi obyczaje. Hasło towarzyszy imprezie od samego początku, czyli od 2001 roku.

Jego organizatorką jest Danuta Woźniak – nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów oraz jedna z autorek tego projektu, we współpracy z nauczycielami oraz Referatem Kultury, Sportu i Promocji. Honorowy patronat nad festiwalem objęli burmistrz Nowych Skalmierzyc oraz Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury.

 

Finaliści zgłoszeni do udziału w konkursie zostali wytypowani w drodze eliminacji wewnątrzszkolnych. Zadaniem młodych solistów było wykonanie piosenki o pogodnym charakterze, dopasowanej formą i treścią do wieku uczestników. Duża ilość zgłoszonych wokalistów świadczy o wciąż niesłabnącym zainteresowaniu festiwalem w gminie. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, rozbudzanie ich aktywności twórczej oraz odkrywanie młodych talentów.

 

W tegorocznej edycji wzięło udział czterdziestu artystów w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodniczący - Mariusz Jernalczyk, członkowie: Magdalena Zielezińska-Wypiorczyk i Henryk Jamroziak oceniało dobór repertuaru, wykonanie, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Utwory zaprezentowane przez uczniów oraz grupy wokalne cechował bardzo wysoki poziom.

 

Werdykt jury:

  • W kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce - Lena Mituła ze SP im. Jana Pawła II w Ociążu,

II miejsce – Aleksandra Szczepaniak ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,

III miejsce – Antonina Hinz ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach;

  • W kategorii wiekowej klas IV- VII:

I miejsce – Martyna Balcerzak ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,

II miejsce – Alicja Długiewicz ze SP im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych,

III miejsce – Zofia Marciniak ze SP im. Jana Pawła II w Ociążu.

 

Jury przyznało także wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych dla: Bartosza Kozłowskiego ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, Karoliny Banasiak ze SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie, Weroniki Barczak ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, Gabrieli Walczak ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach oraz zespołów wokalnych w składzie : Igor Stempniak i Rafał Kostera ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach; Zofia Olejnik, Nikola Rubas, Julia Błaszczyk, Marta Frankiewicz ze SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie; Aleksandra Kowal i Klaudia Lewicka ze SP im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.

 

Laureaci konkursu otrzymali karty prezentowe i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. W trakcie obrad jury widownia obejrzała program artystyczny w wykonaniu kabaretu Bzik. Gośćmi festiwalu byli zastępca burmistrza Agnieszka Sipka i wicedyrektor szkoły podstawowej im. Polskich Noblistów Piotr Stencel. Impreza została sfinansowana z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

 

- Serdecznie dziękuję uczestnikom i sympatykom przedsięwzięcia za udział, nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania festiwalu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pana Jerzego Łukasza Walczaka – za objęcie honorowego patronatu i wsparcie finansowe. Dziękuję za doskonałą obsługę techniczną imprezy, którą zapewnił Referat Kultury, Sportu i Promocji Gminy. Artystom gratuluję wspaniałych występów i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu ­­­– podkreśla organizatorka.

 

Źródło: Danuta Woźniak


Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl