iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

"Przyjaźni moc", debiutancki singiel 11-letniego ostrowianina (wideo)

2021-08-27 11:08:00
Zdjęcie: Facebook Szymon Tokarski
„Przyjaźni moc” to debiutancki singiel 11-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids. Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teen Records.

Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku.

„Przyjaźni moc” to piosenka opowiadająca o relacjach międzyludzkich, gdzie przyjaźń oraz czynienie dobra są podstawą  świata widzianego oczami dziecka. Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w rodzinnych stronach Szymka m.in. w miejscowości Piaski, w Zamku w Gutowie czy  Pałacu Bagatela w Czekanowie. Gościnnie w teledysku pojawiają się przyjaciele Maksymilian Belniak i Kornel Łakomy z którymi Szymon występował w Bitwach w programie The Voice Kids.

 

Szymon jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Od dwóch lat uczy się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu.

 

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej.

Debiutancki singiel Szymona „Przyjaźni moc” to kolejna produkcja labelu Kids & Teen Records, który wcześniej wyprodukował takie utwory jak „Świat ze snu”, „Jak w niebie” Eryka Waszczuka „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego, „Szyfr” Oliwii Kopiec czy „Oszukać czas” Asi Janc. Piosenki znalazły uznanie u wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

 Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK