iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

"Pracownik wodociągów" chciał rozmienić pieniądze

2018-07-31 14:11:14
Zdjęcie: Archiwum
Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W piątek, 27 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z mieszkania 80-latki skradziono 3,5 tysiąca złotych.

Mężczyźni, którzy oszukali 80-letnią ostrowiankę podali się za pracowników wodociągów, dzięki czemu w łatwy sposób dostali się do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność i nieuwagę 80-latki, ukradli pieniądze o łącznej wartości 3,5 tysiąca złotych.

 

Seniorka tłumaczyła policjantom, że jeden z mężczyzn wszedł pod pretekstem sprawdzenia czystości wody i zapytał czy może rozmienić pieniądze. Gdy kobieta wyjęła portfel z pieniędzmi, oszust zawołał ją do łazienki. W tym czasie inny mężczyzna wszedł do mieszkania i zabrał pieniądze z pozostawionego w kuchni portfela. 80-latka po wyjściu oszustów z mieszkania zorientowała się, że zostały skradzione jej pieniądze w kwocie 3,5 tysiąca złotych.

 

Przypominamy:

Nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób, jeżeli ktoś podaje się za pracownika instytucji żądajmy od niego okazania legitymacji. Zanotujmy jego dane. W razie wątpliwości zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje i sprawdźmy, czy rzeczywiście wysyłała ona swoich pracowników do naszego domu. Nie pozostawiajmy obcych osób samych w pomieszczeniach naszego mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, pilnie zadzwońmy na Policję na numer alarmowy 997

 

Przypominamy także o oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod członków rodziny lub pracowników instytucji państwowych i wykorzystują ufność osób starszych do osiągnięcia swoich korzyści.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również