iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

"Powiatowe Kolędowanie" w Uciechowie

2022-01-18 14:01:00
W miniony weekend w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Uciechowie, wystąpił Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. To była już szósta edycja zorganizowana w ramach cyklu "Powiatowe Kolędowanie".

Tym razem miejscem spotkania wybrano część powiatu ostrowskiego niemal na granicy z krotoszyńskim. W koncercie można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne w bardzo interesujących opracowaniach.

- Chór Nauczycielski to zespół znany w Polsce oraz odnoszący sukcesy na przeglądach poza granicami kraju. Jeszcze jako wikariusz Konkatedry uczestniczyłem w każdym noworocznym koncercie kolęd. To była zawsze wspaniała muzyczna uczta. Cieszę się, że zespół wystąpi w naszej parafii – powiedział ks. Tomasz Łazarski proboszcz parafii w Uciechowie.

Chór przyzwyczaił swoich odbiorców do wysokiego poziomu artystycznego. Nie inaczej było tym razem. Zespół zaśpiewał większość najpopularniejszych polskich kolęd i nie tylko. Były także pieśni z innych krajów wszystko w akompaniamencie pianisty Łukasza Kryjoma. Całość koncertu podzielona została na części, a wspaniałym słowem przeplatała je prowadząca Alina Stefańska. Całości dopełniło nastrojowe oświetlenie.

Słuchacze, którzy wypełnili uciechowską świątynię nagrodzili artystów owacją na stojąco. Tradycja kolędową Chóru Nauczycielskiego było wspólne z widownia wykonanie jednej z kolęd.

- Dziękujemy za wspaniałą ucztę duchową zespołowi, dziękuję za zaproszenie księdzu Tomaszowi, dzięki któremu mogli zaprezentować Chór Nauczycielski w tej części naszego powiatu. Chór który jest jedną z wizytówek naszej kultury. Dziękuję także Gabrieli Zawadzie i Annie Sikorze za pomoc organizacyjną – powiedział starosta ostrowski.

Słowa podziękowania artystom oraz organizatorom przekazał również Marian Janicki, burmistrz Odolanowa, który podkreślił, że wybrał ten koncert mimo konkurencji innej kulturalnej imprezy odbywającej się w Odolanowie.

Zarówno przedstawiciele władz jak i sam dyrygent Janusz Lipiński podkreślili wyjątkową otwartość i szczerą radość z możliwości zorganizowania tego koncertu.
Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK