iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

"OKS CUP Gramy fair play!"

2018-06-05 07:15:04
Piłkarski turniej dla dzieci "OKS CUP Gramy fair play!" oraz szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce to kolejne dwie inicjatywy sportowe dla dzieci i młodzieży zrealizowane w ostatnich dniach ze wsparciem grantowym grupy kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. W obu imprezach uczestniczyło łącznie ponad 500 ostrowskich dzieci.

Cieszę się, że w tej kadencji ostrowski sektor komunalny zwraca się bezpośrednio ku ludziom i pokazuje swoje społeczne oblicze. Sportowy program grantowy CRK to kolejne potwierdzenie, że dzieci są najlepszą inwestycją. Przyjemnie oglądać sportowe emocje i radość młodych ostrowian – podkreśla Beata Klimek, Prezydent Miasta.

Piłkarski turniej dla dzieci "OKS CUP Gramy fair play!" połączony z festynem rodzinnym odbył się w Dzień Dziecka 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Krotoszyńskiej. Organizatorem przedsięwzięcia był Ostrowski Klub Sportowy "OKS". W rozgrywkach wzięło udział łącznie 150 dzieci i 13 drużyn, w tym najmłodsi piłkarze z ostrowskich przedszkoli.

Z kolei w poniedziałek 4 czerwca na kompleksie sportowym „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce. Rywalizowało w nich ponad 400 uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia był UKS OLIMPIJCZYK.

Każda taka sportowa aktywność dzieci zamiast spędzania czasu przed komputerem czy smartfonem jest w dzisiejszym świecie wielką wartością.  Ruch i aktywność fizyczna najmłodszych to nauka dobrych nawyków i zdrowi mieszkańcy 
w przyszłości. Na tym polegają nowoczesne i długofalowe inwestycje społeczne
 – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Wśród 28 dofinansowanych przez grupę kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego inicjatyw sportowych są zajęcia, turnieje, warsztaty w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. mistrzostwa lekkoatletyczne, zawody pływackie, turniej sztuk walki, wyścigi rowerowe, rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną i ręczną.  Realizowane będą przez cały 2018 rok.

 
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 2