iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Pod naszym patronatem

"Kolacja dla Zuzi"

2019-10-18 11:10:00

Pomóżmy Zuzi stanąć na nogi oraz wspomóżmy jej rodziców w kosztownym leczeniu! Zapraszamy na wyjątkową kolację charytatywną, połączoną z licytacją atrakcyjnych przedmiotów.

Jest już to trzecia edycja takiego wydarzenia. Całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu leczenia Zuzanny Kuroszczyk z Gorzyc Wielkich.
Kolacje przygotuje wielu szefów kuchni z całej Polski.

Zuzia urodziła się w 25 tygodniu ciąży z wagą 800 g w wyniku odklejenia się łożyska. Ma za sobą 83 dni dramatycznej walki o przeżycie. Po drodze przeszła przez sześć transfuzji krwi, zapalenie płuc, niewydolność nerek, wątroby, dwa wylewy krwi do mózgu, przy czym drugi o najsilniejszym czwartym stopniu uszkodzenia kory mózgowej, który z czasem wycofał się pozostawiając po sobie część komórek w mózgu obumarłych. Pozostałości z którymi się zmaga po tak wczesnym urodzeniu to: Retinopatia 3 stopnia, Leukomalacja (dwie dziurki w mózgu), gotyckie podniebienie - zaburzenia neurologopedyczne, bardzo silne napięcia mięśniowe, różnego rodzaju neurologiczne odchylenia od normy, problemy z integracją sensoryczną, oraz przypadłość która ujawniła się w ostatnich tygodniach - bezdech. Gdyby nie monitor oddechu, to nikt by nie wiedział o tym, żeby małą ratować od śmierci.


Regularna rehabilitacja poprzez stymulację metodą Vojty, daje dużą możliwość wytworzenia się nowych synaps pozwalając sąsiednim komórkom w mózgu przejąć rolę tych, które już obumarły, uwalniając również stopniowo dziecko od bardzo bolesnych napięć mięśniowych. Aby rehabilitacja przynosiła efekty wymaganych jest 4-5 sesji dziennie.
 

Specjalistyczna opieka okulistyczna ma za zadanie obserwować, jak i w odpowiednim czasie zareagować jeżeli będzie zagrożenie utraty wzroku.
 

Wczesna stymulacja neurologopedyczna pozwali korygować po części niesprawny język, oraz podniebienie. Zbyt późne rozpoczęcie terapii może skutkować problemami z przyjmowaniem posiłków oraz z mową.
 

Konieczne jest również podawanie synagis - przeciwciał odpornościowych przeciwko wirusowi RSV, który jest najczęstszą przyczyną śmierci wcześniaków.


Do tego dochodzi konieczność kontroli audiologicznych, kardiologicznych, neurologicznych, neonatologicznych, ortopedycznych, neurologopedycznych, okulistycznych, laryngologicznych, pediatrycznych, rehabilitacyjnych, gdzie przy obecnym systemie zdrowotnym w Polsce, wiąże się to z bardzo długim oczekiwaniem w kolejce, a zdarza się że konsultacja jest potrzebna już, bo nikt inny nie jest uprawniony do wystawienia skierowania, czy wypisania recepty.
Konieczność tylu specjalistycznych kontroli lekarskich wiąże się również z migrowaniem po Polsce po klinikach.
Reszta symptomów związanych z odchyleniami w rozwoju nie ma możliwości, żeby na chwilę obecną można zdiagnozować.

Udział w tym wydarzeniu to nie tylko gwarancja wspaniałych doznań kulinarnych i smakowych, ale przede wszystkim POMOC małej Zuzi, aby i ona mogła normalnie żyć.

Koszt kolacji to jedyne 159 zł za osobę. W cenie biletu 6-daniowe menu degustacyjne, specjalnie dobrane wino, koncert, losowanie oraz licytacja bardzo ciekawych i cennych fantów!

Rezerwacji miejsc można dokonywać pod nr tel. 726 352 744 lub 721 174 988.

Wpłaty z rezerwacji należy dokonać na nr konta:
55 1140 2004 0000 3102 7923 3806
z dopiskiem "Kolacja Charytatywna dla Zuzanny Kuroszczyk"

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl