iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Polityka

"Dotrzymam słowa jeśli zostanę wybrana na senatora"

2019-09-16 08:09:00

W sobotę na ostrowskim Rynku odbyło się spotkanie z Ewą Matecką, kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu. Poparcia udzielili jej lokalni samorządowcy.

Ewa Matecka od ponad 37 lat jest samorządowcem. Była radną miejską, dyrektorem instytucji kultury oraz wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. W wyborach do Senatu startuje z list KO. Jest bezpartyjna. - W naszym kraju jest miejsce dla wszystkich. Powinno być miejsce na dialog, ale często obserwujemy, że od kilku lat ta przestrzeń do dialogu się zawęża, a społeczeństwo jest podzielone - mówiła w swoim wystąpieniu E. Matecka. - Kandyduję, bo głęboko wierzę w to, że porozumienie możliwe jest zawsze (...). Kandyduję, bo polska szkoła, po źle zaplanowanej i sfinansowanej reformie wymaga wsparcia, bo nauczycielom trzeba przywrócić ich godność, a uczniom jakość kształcenia, bo samorządy nie mogą dokładać większości kosztów do funkcjonowania szkoły.

E. Matecka wspomniała także m.in. o potrzebie uzdrowienia służby zdrowia i o wsparciu młodych przedsiębiorców.

 

- Jestem tutaj, żeby powiedzieć z pełnym przekonaniem, z pełną pewnością, że najlepszym kandydatem do Senatu jest Ewa Matecka - mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Udzielam jej swojego pełnego poparcia i pełnej rekomendacji. Jest osobą niezwykle pracowitą i kompetentną, a przede wszystkim jest uczciwym i dobrym człowiekiem. Jest człowiekiem dialogu. Ona zawsze będzie budowała mosty, a nie mury - zachwalała kandydaturę Ewy Mateckiej.

 - To że samorządowcy są na listach Koalicji Obywatelskiej, to nasz wielki sukces. Pani Ewa to przykład, że można być skutecznym, dobrym. Sto procent poparcia. Jesteśmy z panią i wygramy - mówił Andrzej Pichet z KO.

Z kolei Radosław Torzyński, radny miasta Ostrowa Wielkopolskiego, zachwalał działalność kulturalną kandydatki do Senatu. - Pani Ewa Matecka jest przede wszystkim człowiekiem kultury, ale nie tej widzianej w obiektach, o których mówiłem, ale swojej własnej kultury osobistej. 

Milena Kowalska, kandydatka do Sejmu z list KO, wspomniała natomiast, ze E. Matecka jest gwarantem prowadzenia bardzo dobrych programów polityki społecznej i troski o mieszkańców regionu.

Poparcia kandydatce do Senatu udzielił także Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła".

- Wszystkie te słowa poparcia są dla mnie wielkim zaszczytem i jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Dotrzymam tego słowa jeśli zostanę wybrana na senatora - zakończyła E. Matecka.

 

 

 
Fotorelacja
Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl