iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

"Dostawczak" wjechał w budynek. Trzy osoby w szpitalu

Zdjęcie: PSP Ostrów Wlkp.
Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym 27-letni kierowca z powiatu krotoszyńskiego i 23-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, w wyniku zderzenia dwóch aut dostawczych, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Odolanowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeden z pojazdów (kierowany przez mieszkańca powiatu krotoszyńskiego - przyp. red.) uczestniczących w zdarzeniu  uderzył  w pobliski budynek uszkadzając go, natomiast drugi w sygnalizację świetlną, częściowo blokując pas drogi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego.

- W chwili przybycia zastępów straży pożarnej jedna osoba była zakleszczona w pojeździe, natomiast pozostałe osoby opuściły pojazdy o własnych siłach. Po wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej przy użyciu sprzętu hydraulicznego poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego - wyjaśnia kpt. Marcin Rosik z PSP w Ostrowie Wlkp.

Do szpitala ostatecznie zabrano trzy osoby.  Natomiast dalsze działania straży polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Działania na miejscu zdarzenia trwały ok. 2 godzin.

(alf)


Tagi: wypadek
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również