iOstrowWlkp.pl reklamy
Wybory

"Co najmniej pięć mandatów, może sześć... "

2019-08-27 08:08:00
Wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości inaugurująca kampanię wyborczą 2019 w okręgu kalisko-leszczyńskim. Podczas spotkania zostali zaprezentowani kandydaci do Sejmu i Senatu z listy tego ugrupowania.

- Te wybory to będzie dla nas referendum. Czy chcemy, żeby te wszystkie dobre zmiany, które zaszły w Polsce po 2015 roku: program 500 plus, 13. emerytura, likwidacja podatku dla najmłodszych czy obniżenie wieku emerytalnego, czy chcemy, żeby to wszystko było kontynuowane? Czy zgadzamy się z tym, żeby pieniądze pochodzące z rozbicia mafii podatkowej trafiały do Polaków? Czy cieszymy się z tego, że Polska jest najlepiej rozwijającą się gospodarką Unii Europejski i czwartą najlepiej rozwijającą się się na świecie? - rozpoczął spotkanie Jan Dziedziczak, szef PiS w okręgu.

- Oczywiście jest alternatywa. Tą alternatywą jest Polska sprzed 2015 roku. To mafia vatowska, hazardowa. To w cudzysłowie mówiąc - naprawianie Polski przez pana Grzegorza Schetynę i Włodzimierza Czarzastego. Czy tego chcemy? O tym zadecydują wyborcy. Mamy najsilniejszą listę w historii Prawa i Sprawiedliwości - kontynuował polityk.

 

Następnie przyszedł czas na przedstawienie kandydatów z listy PiS. Jej liderem jest oczywiście J. Dziedziczak, od 12 lat w parlamencie, były rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceminister spraw zagranicznych. "Dwójka", to obecny poseł, historyk Tomasz Ławniczak. Za cel w nowej kadencji stawia sobie głównie poprawienie infrastruktury drogowej i komunikacyjnej łączącej większe i średnie miasta w regionie. Tuż za nim na liście znalazł się także obecny poseł, Jan Mosiński, wieloletni szef Solidarności w Południowej Wielkopolskiej, zaangażowany w programy społeczne, współautor programu o zakazie handlu w niedziele. "Czwórka", to bardzo dobrze znana ostrowianom Marlena Maląg, była wiceprezydent tego miasta, obecnie wicewojewoda Wielkopolski, prezes PFRON, zaangażowana we wspieranie samorządów Południowej Wielkopolski "w walce" o pozyskiwanie środków z budżetu województwa. "Piątka", to poseł, a poprzednio senator Piotr Kaleta pracujący min. w Komisji Obrony Narodowej i Komisji Administracji i Spraw Społecznych.

Kolejne miejsca na liście zajmują: starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak, radni sejmiku - Leszek Bierła, a za nim Marek Sowa. Numer dziewięć, to koalicjant z Porozumienia - Romuald Michniewicz, wykładowca w PWSZ w Kaliszu. Kandydatem z rejonu Kępna, Ostrzeszowa i Mikstatu jest pracująca tam lekarz - Katarzyna Sójka, samorządowiec i dodatkowo inżynier leśnictwa. Solidarną Polskę na liście reprezentuje Agnieszka Kubiak. Numer 12. to przedsiębiorca i obecny poseł Jerzy Kozłowski, który po związaniu się przez Kukiz'15 z PSL-em opuścił szeregi tego ugrupowania i znalazł się na liście PiS. "Trzynastka" to Piotr Januszkiewicz, lekarz z Krotoszyna, 14. - Krzysztof Dziedzic, a za nim Czesław Szymoniak z powiatu pleszewskiego. Kolejne miejsca należą do Alicji Śniegockiej i na miejscu 17. Sławomiry Kalak, nauczycielki i samorządowca z Krotoszyna. Na 18. znalazła się przedstawicielka powiatu kościańskiego Dorota Słowińska, za nią Maciej Jagodziński z Bojanowa, a na 20. mecenas Teresa Andrzejewska z Gostynia. Ostatnie miejsca na liście PiS w okręgu kalisko-leszczyńskim przypadły Joannie Nawrot asystentce posła Mosińskiego, Janowi Szczerbaniowi - przewodniczącemu Rady Powiatu Jarocińskiego, Markowi Bąkowskiemu z powiatu kościańskiego. Listę zamyka Andrzej Plichta, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

- Liczymy na co najmniej taki sam wynik jak ostatnio, a nawet lepszy - podsumował tę część spotkania J. Dziedziczak. - Co najmniej pięć mandatów, może sześć... Nasz ogólnopolski cel to utrzymanie samodzielnej większości w parlamencie - dodał.

 

Kandydatem do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest Łukasz Mikołajczyk. - Kończąca się kadencja pokazała, że głównym moim celem jest człowiek. Z ludźmi i dla ludzi, to hasło wybrzmiewało przez całą moją kadencję - mówił parlamentarzysta. Swoje założenia i podsumowanie dotychczasowej pracy w Senacie Łukasz Mikołajczyk przedstawia w poniższym materiale filmowym z wczorajszej konferencji prasowej.

 

 Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU