iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

"Beknie" za podrzucenie śmieci

2021-06-09 09:06:00
Ostrowska straż miejska dotarła do typa, który w okolicy Centrum Przesiadkowego, postanowił pozbyć się śmieci.

Municypalnym, mieszkańca Ostrowa Wlkp., udało się zlokalizować dzięki miejskiemu monitoringowi. Ostrowianin swój "bagaż" w postaci m.in. styropianowych elementów obudowy po lodówce, pianki uszczelniającej, wersalki czy drobnych śmieci, przywiózł pod koniec maja w godzinach wieczornych, na wózku podpiętym do roweru. 
 
- Podczas objazdu rewiru dzielnicowy straży miejskiej przeprowadził rozpoznanie, ponieważ miejsce to do niedawna było posprzątane. Przy wykorzystaniu dostępnych kamer monitoringu sprawdzono, jakimi ulicami przemieszczał się ten mieszkaniec. Dzięki temu wytypowano rejon budynków i na terenie jednego z podwórek znaleziono ten środek transportu, a co za tym idzie i samego sprawcę wykroczenia – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wlkp. 
 
Szybko więc okazało się, że interes z podrzuceniem śmieci, kiepsko opłacił się ostrowianinowi, bo teraz przyjdzie mu uiścić mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo musi także usunąć porzucone śmieci i okazać dokument potwierdzający ich dostarczenie na składowisko odpadów. W przeciwnym razie sprawa znajdzie swój finał w sądzie,  gdzie wysokość kary może wielokrotnie wzrosnąć.
 
Jak podkreśla szef ostrowskiej straży miejskiej, z jednej strony ten przypadek ma być przestrogą dla potencjalnych naśladowców mieszkańca Ostrowa Wlkp., a z drugiej to przykład braku poszanowania pracy drugiego człowieka, bowiem kilka tygodni temu przeprowadzona została akcja sprzątania miasta.
 
 - Wielka szkoda, że nie wszyscy mieszkańcy potrafią uszanować ten wysiłek i zadbać o czystość i porządek w swoim mieście podrzucając odpady w miejsca, które wcześniej zostały uporządkowane –  zwraca uwagę Grzegorz Szyszka.
 
(alf)
 


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU