iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

Znów oszukali "na policjanta". Ostrowska seniorka straciła 15 tys. euro

2019-07-09 08:20:43

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą przestępstwa została 77-letnia kobieta, która wypłaciła pieniądze z banku, aby „pomóc w policyjnej akcji”. Łupem sprawców padło ponad 15 tys. euro.

4 lipca około godziny 13.30 mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poinformował seniorkę, że aktualnie prowadzona jest akcja mająca na celu zatrzymanie fałszerzów pieniędzy.

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są "naproszkowane", jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona "zaczepiona" przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

 

W trakcie drogi do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tys. euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie. Będąc już w domu otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła 6 tys. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem, zgodnie z przekazanymi "wytycznymi", mówiła do urządzenia „halo, halo” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

 

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

 

Policjanci kolejny raz przypominają, że żadne tego typu działania policji nie są organizowane przez telefon. W tego typu sytuacjach funkcjonariusze również nigdy nie korzystają też ze środków pieniężnych obywateli.

 

Policja apeluje!

Oszuści mają opracowany plan działania. Ich metody, w chwili stresu mogą zaskoczyć seniora. Nie dajmy się oszukać!

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. Nie przekazujmy nikomu kodów SMS. Nie przekazujmy nikomu danych prywatnych również w tym nr telefonu do autoryzacji transakcji. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl