iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z powiatu

Z Sośni do Pawłowa po lepszej drodze

2019-07-01 09:07:00

Około 6 km liczy zmodernizowany odcinek drogi powiatowej z Sośni do Pawłowa. Inwestycja została przyjęta z zadowoleniem nie tylko przez mieszkańców miejscowości, przez które przechodzi, ale także przez kierowców przejeżdżających tranzytem.

Droga do Pawłowa przez Kocinę, to popularny wśród kierowców skrót do Wrocławia i alternatywa ominięcia zatłoczonej drogi krajowej. W zdecydowanej większości przebiega przez malownicze tereny leśne. Jednak to bliskość drzew spowodowała, że korzenie uszkodziły jezdnię. Obecnie po zakończeniu kompleksowego remontu oraz utwardzeniu poboczy przejazd nie stanowi problemów.

- To kolejne zadanie na drogach powiatowych, które cieszy, bo rozwiązuje problemy na znacznym odcinku. Inwestycja realizowana była przy współpracy finansowej Gminy Sośnie. Dziękuję za to wsparcie, bo zawsze podkreślam, że nie jest to obowiązek, ale wasza dobra wola – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Wyremontowany odcinek drogi liczy ok. 6 km. Zadanie kosztowało ok. 1,5 mln zł, z czego ponad 900 tys. pochodziło z budżetu powiatu, a ok. 500 z kasy gminy Sośnie. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się 7 czerwca. Wzięli w nim przedstawiciele władz powiatowych oraz gminnych.

- Drogi pozostają niezmiennie jednym z priorytetów inwestycyjnych powiatu. W tym roku na pierwsze półrocze na ten cel przeznaczymy ok. 15 mln, a w kwocie tej znajdują się nie tylko środki własne, pozyskane ze źródeł zewnętrznych w tym także wsparcie od gmin – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

 

W tym roku na terenie gminy Sośnie wyremontowany został także ok. 1,3 km odcinek drogi z Sośni przez Kałkowskie do Chojnika oraz fragment chodnika w Cieszynie.

 

 
 Fotorelacja

Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl