iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

Mistyczna kraina Himalajów

2019-02-08 07:02:00

To będzie prawdziwie walentynkowa podróż Śladami Ostrowskich Globtroterów. Z miłości do gór, 14 lutego o godz. 19.30 (Mała Scena OCK) każdy będzie mógł wyruszy na wyprawę do Nepalu. Będzie można stanąć u stóp Mount Everestu i Ama Dablam. Przewodnikiem po Himalajach będzie Krystian Durman, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Janowska.

Mount Everestu nikomu przedstawiać nie trzeba, ale czy wiecie coś o tej drugiej górze?

Ama Dablam, położona w sercu Doliny Khumbu jest najpopularniejszym szczytem Nepalu. Wysoka na 6856 m n. p. m. W stolicy, Katmandu przyciąga uwagę na plakatach, pocztówkach i na wszystkich pamiątkach. Uwieczniona jest także na miejscowej walucie. Jej sylwetka wygląda imponująco z Tengbocze ("stolicy" Szerpów} i Pangboche (znajduje się tam najstarszy buddyjski klasztor - Solo Khumbu). Dla Tybetańczyków i miejscowych Szerpów góra ta ma znaczenie magiczne. Nepalczycy nazywają ją "Matka z perłowym naszyjnikiem", ponieważ Ama znaczy matka, Dablam to amulet.

- Zapraszam na spotkanie oraz filmowo-fotograficzny zapis wyprawy w mistyczną krainę Himalajów i jej niezwykłych mieszkańców. Opowiem o surowym klimacie tego miejsca, przekraczaniu własnych granic, szacunku wobec sił natury, otwartości na innych oraz samotności pośród ośmiotysięczników - mówi Krystian Durman.

Śladami Ostrowskich Globtroterów to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Agnieszkę Janowską/Montownie Kreatywną, odbywających się raz w miesiącu od 2012 roku.
- Tym razem zaprosiłam na prezentację znajomego z Kalisza. Wyjątek potwierdza regułę. Krystian Durman to podróżnik, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w ramach projektu "Himalaje. Dopisz swoją historię" wyruszył samotnie na spotkanie z najwyższymi szczytami świata. Z wypraw wrócił całkiem niedawno, więc historia jest jeszcze gorąca. Bądźcie z nami. Będzie moc dobrej energii. Walentynkowy wieczór z „miłości go gór”, to dopiero rarytas. Zabierz więc ukochaną osobę i jedz z nami w Himalaje - mówi Agnieszka Janowska/Montownia Kreatywna.

Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie i opowiedzieć o swojej pasji lub wyprawie zgłoś się do organizatorów spotkania.

 

 
Źródło: FacebookReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl