iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Miał ponad 4 promile, pojechał do sklepu

2019-05-27 14:43:20

Zdjęcie: Archiwum
Coraz częściej kierowcy nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Efektem takiej społecznej reakcji jest kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało, osobowym fiatem kierował mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegłym tygodniu, 21 maja, po godzinie 10:00 oficer dyżurny ostrowskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

 

Jak ustalili mundurowi, świadek jadący swoim samochodem w kierunku Raszkowa zauważył z przeciwnego kierunku osobowego fiata. Jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność 29-latka. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, mężczyzna zawrócił i postanowił zatrzymać ten pojazd.

 

Mężczyzna wjechał w ulicę Orzechową i zatrzymał się przy sklepie. Wtedy 29-latek wraz z innym mężczyzną uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci.

 

Badanie stanu trzeźwości pokazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierującego. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla niego.

 

Teraz 45 - latek z Ostrowa Wielkopolskiego odpowie przed sądem.

 

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Ostrów WielkopolskiReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl