iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z powiatu

Maska po raz osiemnasty!

2019-03-27 10:56:14

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Osiemnasty przegląd teatralny Maska prezentuje spektakle profesjonalnie przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Stanowi niepowtarzalną okazję do wyjścia ze swoją artystyczną propozycją do widza.

Osiemnasty już przegląd to doskonały moment, aby pokazać, jak wszechstronną edukację kulturalną i terapeutyczną od lat niesie za sobą ta niezwykła inicjatywa Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Od tylu lat na terenie Ostrowa doskonale rozwija się teatr, twórcza aktywność  społeczno-artystyczna jednostek i grup osób z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Propozycja zabawy w teatr, to sposób na zerwanie z nudą i monotonią codziennego życia. Sztuka gry jest antidotum na stres, apatię i bierność, które mogą wywoływać frustracje, agresje i samotność. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała dyrektor ZSS Beata Serbakowska waz ze starostą ostrowskim Pawłem Rajskim.

- Trzeba ich zauważać, pokazywać, że są kimś ważnym, że się w nich widzi coś ciekawego, niepowtarzalnego. Jako aktorzy spisują się znakomicie - powiedziała dyrektor ZSS w Ostrowie - Beata Serbakowska.

Maska integruje, wciąga do współpracy osoby ze środowiska szkolnictwa specjalnego, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej z całej wielkopolski, do tego zaprasza przedszkolaków, młodzież szkolną, wychowawców, rodziców, studentów czy wolontariuszy.

- Sceniczny przekaz jest interesujący, autentyczny, staje się ważny dla aktorów, dla animatorów i wszystkich pozostałych uczestników. Jeżeli jest przygotowany uczciwie, wtedy widz czuje, że ktoś ma mu coś ważnego do powiedzenia, coś co poszerza jego wiedzę. Maska stała się w środowisku osób niepełnosprawnych bardzo rozpoznawalnym i oczekiwanym wydarzeniem. Ma działanie terapeutyczno- rehabilitacyjne - powiedziała dyrektor ZSS Beata Serbakowska.

Maska doczekała się już wiernej i nieobojętnej widowni.

- To wyjątkowi aktorzy, którzy pokazują swoje umiejętności do których często dochodzą poprzez długą pracę. Przy pomocy swoich nauczycieli, instruktorów przygotowują niezwykłe przedstawienia - powiedział starosta.

W tym roku 14 przedstawień teatralnych oceniało trzyosobowe, profesjonalne jury. Doceniając wkład pracy i talent przyznało poszczególne miejsca:

Dyplomy udziału wręczone zostały grupom teatralnym: ZSS w Jarocinie, ZSS w Ostrowie Wielkopolskim, SP NR 19 w Kaliszu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie, ZSS w Słupi, Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Borzęciczkach.

Wyróżnienie dla grup teatralnych z: Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie.

Trzecie miejsce dla grupy teatralnej z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Ostrowie Wielkopolskim za spektakl „Mały, uparty słoń”.

Drugie miejsce dla grupy teatralnej z Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjego  „Tęcza” za spektakl „Czerwony Kapturek”.

Pierwsze miejsce dla grupy teatralnej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 z Poznania - grupy Swoboda za spektakl „O królewnie, która zasnęła”.

Nagrody wręczał m.in. Rafał Luciński - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, reprezentujący powiat ostrowski.

 

 

 
Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.plReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl