iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

Jest szansa na powstanie inteligentnych przejść dla pieszych

2019-05-31 08:05:00

Utworzenie w powiecie ostrowskim programu „Bezpieczny pieszy” proponują radni Bartosz Ziółkowski i Andrzej Knopiński. Wspólną interpelację przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat” wraz z przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego złożyli podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowskiego.

Radni Ziółkowski i Knopiński w ramach powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” proponują systematyczne tworzenie nowoczesnych, inteligentnych i doświetlonych przejść dla pieszych na najbardziej ruchliwych drogach powiatowych. W pierwszej kolejności w ramach pilotażowej realizacji, jeszcze w tym roku, ma zostać zmodernizowane przejście dla pieszych przy ostrowskim szpitalu przy ul. Limanowskiego.

- Głosy mieszkańców wskazują, że jest to miejsce o dużym natężeniu i intensywności ruchu pojazdów, w dodatku szczególnie uczęszczane przez osoby starsze i niepełnosprawne, korzystające ze szpitala i przychodni medycznych – wskazuje Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat”.

Zdaniem wnioskodawców, mając na uwadze systemowe i długofalowe podejście do bezpieczeństwa pieszych na drogach powiatu ostrowskiego, warto docelowo opracować wieloletni plan tworzenia nowoczesnych i inteligentnych przejść dla pieszych na drogach powiatowych.

- Ta interpelacja ma wymiar historyczny, bo po raz pierwszy dwóch radnych występuje wspólnie z taką interpelacją, która ma bardzo zasadne przesłanie związane z podnoszeniem bezpieczeństwa – zauważył w odpowiedzi starosta ostrowski Paweł Rajski. - Myślę, że ten program jest wart pochylenia się na nim i w uzgodnieniu z branżowymi służbami nastąpi określenie jego warunków. Mam już pomysł na finansowanie realizacji tego zadania, aby powstało to pierwsze powiatowe inteligentne przejście dla pieszych – zapewnił starosta.

 

Cały powiatowy program „Bezpieczny pieszy” ma prowadzić do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i wszystkich użytkowników ruchu na drogach powiatu ostrowskiego i obejmować lata 2019-2029.

 

 Fotorelacja

Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl