iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

2019-06-06 13:06:00

Trwają bezpłatne szkolenia cyfrowe dla dorosłych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, na który miasto pozyskało blisko 90 tys. zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Operatorem projektu „Ja w Internecie” jest Fundacja Legalna Kultura. W sumie w zajęciach udział weźmie 156 osób. 36 z nich otrzymało już certyfikaty ukończenia szkoleń.

Projekt pn. „Ja w Internecie” skierowany jest do osób powyżej 25. roku życia, które chcą dowiedzieć się więcej o zagrożeniach, jakie czekają na dzieci w Internecie, o tym, jak załatwiać w sieci sprawy urzędowe, jak bezpiecznie płacić w Internecie.

- Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego niezwykle chętnie biorą udział w tego typu szkoleniach. Widać, że chcą się dokształcać, pozyskiwać nową wiedzę, utrwalić sobie to, czego do tej pory już się nauczyli. Zajęcia rozpoczęły się na początku maja. Po czterech spotkaniach pierwsi uczestnicy odebrali już certyfikaty ich ukończenia – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Każdy z nich wziął udział w czterech trzygodzinnych spotkaniach. Szkolenia zakończyły już trzy grupy, które zainteresował temat „Moje finanse i transakcje w sieci”.

- Niezwykle cieszy wysoka frekwencja na zajęciach. Uczestnicy konsekwentnie stawiali się na szkoleniach w ostrowskiej Mediatece. To pokazuje, że sam temat, jak i sposób prowadzenia przypadł mieszkańcom do gustu. W czerwcu, poza kolejną grupą „finansową”, ruszyły kolejne dwie z tematu „Tworzę własną stronę internetową (blog), a jeszcze w tym tygodniu wystartuje następna o tematyce „Rodzic w Internecie” – informuje Artur Kołaciński, koordynator projektu.

Osoby, które złożyły swój formularz w ostrowskim urzędzie, a nie rozpoczęły jeszcze zajęć nie powinny się martwić.

- Największe znaczenie ma tu kolejność zgłoszeń. Osoby, które zgłosiły się później wezmą udział w szkoleniach wrześniowych. Z pewnością skontaktujemy się z nimi w drugim miesiącu wakacji. Na bieżąco będziemy również informować o wolnych miejscach na szkolenia. Zdarza się, że termin wrześniowy nie każdemu odpowiada. W tej chwili przyjmujemy jeszcze zapisy na temat „Rodzic w Internecie” – dodaje Artur Kołaciński.

Zgłoszenia dostarczyć można do pokoju 113 ostrowskiego urzędu.

 
Fotorelacja

Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl