iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

10 tysięcy pacjentów na kardiologii

2019-02-06 10:02:00

Ostrowska kardiologia obchodzi jubileusz 5-lecia istnienia. Nowy dysponujący 35. łóżkami oddział oddano do użytku w końcu 2013 r. , ale faktyczne uruchomienie i pierwszy zabieg koronografii wykonany został 31 stycznia 2014 roku. Od początku istnienia na oddziale hospitalizowanych było 9959 pacjentów.

- Po zagospodarowaniu poradni specjalistycznych budowa kardiologii była to jedną z największych inwestycji realizowanych przez powiat ostrowski. Zaledwie w przeciągu roku puste pomieszczenia na pierwszym piętrze zamieniły się w supernowoczesną placówkę medyczną. Było to wyzwanie pod względem finansowym i medycznym, ale biorąc pod uwagę końcowy efekt ten wysiłek się opłacił - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Oddziałem kieruje dr Janusz Tarchalski, któremu udało się stworzyć świetny zespół, w skład którego wchodzą zarówno lekarze, pielęgniarki, rehabilitacji oraz pozostały personel.

 

Przez 5 lat funkcjonowania na kardiologię trafiło prawie 10 tys. pacjentów, tylko w ostatnich dwóch latach było to ponad 2000 tys. rocznie. Umiejętności lekarzy, współpraca z wiodącymi ośrodkami kardiologicznymi oraz nowoczesne wyposażenie pozwalają w Ostrowie na realizację zupełnie nowych usług dotąd nie wykonywanych w naszym szpitalu.  

 

Jak informuje dr J. Tarchalski na kardiologię trafiło 3217 pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi (zawałami), którzy byli zdiagnozowani i leczeni inwazyjnie. Przeprowadzono 5450 koronografii i 2582 angioplastyki wieńcowe. W Ostrowie wykonano 640 zabiegów implantacji: dwa jamowych stymulatorów serca, kardiowerterów defibrylatorów i kardiostymulatorów z funkcją resynchronizacji oraz 11 zabiegów ablacji arytmii nadkomorowych.

 

Ablacja to inwazyjny polegający na wprowadzeniu elektrody z precyzyjną nawigacją i przykładanie jej w obszarach które generują arytmię serca. Poprzez elektrodę przepuszczany jest prąd, w wyniku czego powstaje mała blizna uniemożliwiająca generowanie częstoskurczów serca. Sam zabieg trwa ok. godziny, następnego dnia pacjent może wyjść do domu a po tygodniu dwóch odpoczynku wrócić do pełnej aktywności zawodowej

 

- Mając świadomość zapotrzebowania oraz korzyści jakie dla pacjentów niesie stosowanie zabiegów pozwalających na szybki powrót do zdrowia, kolejnym celem, który sobie stawiamy na tym oddziale to nowoczesna sala do wykonywania zabiegów ablacji. Zadanie z pewnością wymagające, ale nie niemożliwe do zrealizowania. Kiedy w 2011 roku pierwszy raz publicznie pokazałem wizualizację nowej przychodni, czy właśnie kardiologii słyszałem głosy, że nie jesteśmy w wstanie tego zrealizować, ale trzeba mieć marzenia i starać się je spełniać – powiedział P. Rajski.

 

 
 Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl